#doyouthinkitsairyourebreathing? – legendinė frazė iš vieno fantastinio filmo, labai tinkama daugumai rekuperatorių savininkų.
Į klausimą „kada paskutinį kartą keitėte filtrus” jie dažniausiai atsako „nepamenu, gal prieš pusmetį”. Dažniausiai tai reiškia, kad filtrai buvo keisti prieš metus, du, penkis, o kartais – apskritai niekada.
Rekuperatoriaus filtrus būtina keisti bent du kartus metuose
Rekuperatoriaus filtrus būtina keisti bent du kartus metuose geriausia prieš prasidedant šildymo sezonui ir jam pasibaigus. Nepakeitus filtrų laiku, rekuperatorius naudoja daugiau elektros energijos, garsiau dirba, ir, svarbiausia, neužtikrina reikiamo šviežio oro srauto!
Skirtingų filtravimo klasių oro filtrų tarnavimo laikas yra skirtingas, kuo filtras tankesnis tuo greičiau jis užsikimš.
Nuolat naudojant vėdinimo įrenginį, reikia stebėti ir esant reikalui, padidinti jo vėdinimo galią. Jei iškart pakeitus filtrus būstui vėdinti pakanka 40% galios nustatymo, tai filtrų tarnavimo laikotarpiui einant į pabaigą gali nepakakti ir 80%. Todėl reguliariai keičiami filtrai leis sutaupyti ir elektros energijos.
Būtina numatytu dažnumu keisti ir tiekiamojo ir šalinamojo oro filtrus. Šalinamojo oro srautas ypatingai svarbus – iš jo rekuperatorius atgauna šilumą tiekiamam į patalpą šviežiam orui sušildyti.
Tiekiamojo oro filtras sulaiko lauko ore esančias kietąsias daleles (dulkes, dūmus, pelenus, druskas), taip pat – mikroorganizmus (pelėsius, bakterijas ir virusus), žiedadulkes. Kuo šis filtras tankesnis – tuo tuo mažesnes daleles ir tuo didesnį jų kiekį jis geba sulaikyti. O kuo mažesnės dalelės – tuo jos pavojingesnės jūsų sveikatai.
Šalinamojo oro filtras surenka patalpos dulkes. Patekusios į įrenginio vidų, jos gali pažeisti ventiliatorių guolius, arba plonu sluoksniu nusėsti ant šilumokaičio plokštelių. Pirmuoju atveju, įrenginys tiesiog nustos veikti. Antruoju atveju neatsitiks nieko. Tiksliau, nieko lengvai pastebimo. Tačiau, pvz, statybinės dulkės, sudrėkusios dėl rekuperatoriaus kondensuojamos drėgmės, suformuos ant plonyčių šilumokaičio plokštelių ištisinį tinko sluoksnį, kuris neleis šiltam orui efektyviai pašildyti tiekiamo šalto lauko oro. O tai, savo ruožtu, negrįžtamai sumažins jūsų įrenginio šiluminį efektyvumą.
Nuotraukoje – tikroje Tomo istorijoje aprašytas Aerauliqa rekuperatoriaus filtras.